Matej Mučibabić, šampion Svetskog kupa u Budimpešti

Na Svjetskom kupu koji se proteklog vikenda održao u glavnom gradu Mađarske Budimpešti, član Kik-boks kluba “Tigar” Matej Mučibabić još jednom je pobijedio konkurenciju, te se tako domogao važne titule.

Prema riječima trenera, Veselina Đuričića, prekidom od strane sudije u drugoj rundi u finalnoj borbi pobijedili su takmičara iz Ukrajine i domogli se trona. Kako naglašava, ovo je peto zlato u nizu od početka sezone, a Mučibabić se takmičio u kategoriji mlađi junior -75kg disciplina K1.

“Svjetski kup bio je izuzetno jak, više od 2000 takmičaara, uz sjajnu organizaciju. Mi smo zadovoljni, po šta smo pošli i donijeli smo u naš grad. Osvojili smo peto zlato u nizu od početka sezone. Hvala načelniku opštine na podršci oko odlaska na Svjetski kup i uopšte oko podrške za naš klub”, kazao je Đuričić.

Ovi hrabri takmičari dugi niz godina na najbolji način reprezentuju naš grad, kako u zemlji tako i svijetu, a potvrda toga su vitrine njihovog kluba, gdje su sami pehari i medalje, iza koga stoji puno truda, rada i zalaganja.

Izvor: gacko.rs-info